Wycieraczki gumowe

Wycieraczki gumowe

Maty z gumy ażurowej doskonale sprawdzają się w przejściach o dużym natężeniu ruchu. Dzięki swoim dużym otworom, zapewnia bardzo dobry efekt oczyszczania z grubszych nieczystości. Dzięki specjalnej technologi, mata ażurowa charakteryzuje się wyjątkową trwałością i dużą odpornością na ścieranie.


Wycieraczki biurowe

Mata ażurowa odporna jest także na różne warunki atmosferyczne oraz na zróżnicowane temperatury. Wytrzymuje zakres od -50 do +50 stopni Celsjusza. Wykonana jest z naturalnej gumy bez dodatku wypełniaczy. Uformowany spód daje też drenaż. Istnieje możliwość zwiększenia efektywności czyszczenia mat ażurowych poprzez zamontowanie wewnątrz wycieraczki, szczotek. Szczotki zwiększają efektywność nawet do 80%. Szczotki posiadają także szeroką gamę kolorów, przez co pełnią dwie funkcje:

  • oczyszczającą
  • reklamującą

Można je stosować poprzez położenie jej na posadzce, otoczoną profilami najazdowymi co zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Istnieje także możliwość zamontowania maty ażurowej w posadzce. Wskazane jest w taki wypadku aby wycieraczka była otoczona kątownikiem. Powierzchnia płytek powinna pokrywać się z powierzchnią maty obramowanej. (Dopuszczalne jest aby mata wystawała 2–3 mm ponad powierzchnie posadzki).

Montaż

Montaż w posadzce

Jeżeli wycieraczka docelowo miałaby być zamontowana we wnęce z kątownikiem.


Wycieraczka wpuszczona w posadzkę


Montaż na posadzce

Jeżeli wycieraczka kładziona jest na posadzce, zaleca się zamontowanie także profili najazdowych (nie są wymagane) które ułatwiają wejście na wycieraczkę i poprawiają jej wygląd.


Wycieraczka wpuszczona w posadzkę


Czyszczenie i konserwacja

Czyszczenie wycieraczek z gumy ażurowej jest bardzo proste. Wystarczy ją zamieść bądź umyć wodą pod ciśnienie.