Wycieraczki tekstylne

Wycieraczki tekstylne

Wycieraczki tekstylne są ważnym elementem systemu czyszczenia obuwia. Nie tylko zatrzymują brud i wodę wnoszoną pod podeszwą, ale również zabezpieczają nasze podłogi przed szkodliwym działaniem piasku oraz soli. Wycieraczka tekstylna jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu można ją prać w pralce (co jest bardzo ważnym elementem utrzymania czystego wnętrza), ale również stanowi ozdobę wejść do budynków publicznych, przemysłowych oraz lokali handlowych.


Wycieraczki biurowe

To głównie dzięki wycieraczkom tekstylnym podłogi w budynku mniej się niszczą, są czystsze, a ilość materiałów czyszczących zużywanych codziennie zmniejsza się. Dodatkowo gwarantują one większy poziom bezpieczeństwa poprzez zapewnienie suchych podłóg. Włókna wycieraczki usuwają brud i wilgoć z podeszwy buta, zatrzymując je wewnątrz maty.

Wycieraczki tekstylne stosuje się w trzeciej strefie czyszczącej. Przede wszystkim zatrzymują wilgoć, błoto, piach i pył. Jeżeli natomiast nie możliwe jest zastosowanie pierwszej i drugiej strefy, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wycieraczki Super-Mat, która łączy funkcjonalność pierwszej i drugiej strefy.

Mata Super-Mat zbudowana jest z mieszanki włókien twardych, które usuwają zabrudzenia takie jak piasek, błoto, śnieg oraz miękkich, spiralnych włókien usuwających usuwają wilgoć i magazynujących brud wewnątrz wycieraczki.


Jaką wybrać wycieraczkę

Dlaczego nasze wycieraczki są wielokrotnie lepsze od wycieraczek tańszych dostępnych w supermarketach?

Wycieraczki na podkładach gumowych z włóknem High-Twist Tanie wycieraczki z supermarketu
nylonowe, skręcone włókna High-Twist zbierają i zatrzymują nawet 4 kg zanieczyszczeń i wilgoci na metrze kwadratowym włókna proste, stosowane w tanich wycieraczkach osuszają podeszwę, ale nie magazynują brudu wewnątrz wycieraczki. W efekcie piasek pozostaje na wycieraczce i jest z niej roznoszony
gruby spód maty wykonany z kauczuku zapewnia, że mata się nie podwija i nie przesuwa po powierzchni wycieraczki tanie są wykonane na podkładach z PCV lub mieszanki
PCV-guma. Taka wycieraczka z pewnością będzie się przesuwać po podłodze.
gumowa krawędź szeroka na 22 mm zabezpiecza przed strzępieniem
się maty oraz tworzy nieckę zatrzymując wodę i zanieczyszczenia pomiędzy
włóknami
w tanich wycieraczkach brud nie jest magazynowany pomiędzy włóknami, co powoduje jego roznoszenie
spód maty Monotone wykonany jest z gumy, a nie z PVC, dzięki czemu spód nie łamie się, nie ślizga się po podłodze, nie wchodzi w reakcję z wodą, czyli nie gnije, ani nie wydziela nieprzyjemnego zapachu spód wykonany z PCV ulega łamaniu, ścinaniu, a z upływem czasu krawędzie ulegają łamaniu
możliwość odkurzania i samodzielnego prania maty zapewnia niski koszt utrzymania wycieraczki w czystości tanich wycieraczek na podkładzie z PCV nie można prać. Już przy
średniej intensywności ruchu po kilku miesiącach skuteczność wycieraczki
jest bliska zeru
11 lat gwarancji na kolor, dzięki technologii barwienia włókna w masie gwarancja 1 rok lub 2 lata (bez uszkodzeń mechanicznych jak ścinanie i łamanie krawędzi)

Kolorystyka

Wycieraczki tekstylne dostępne są w wielu kolorach, zależnie od produktu.

Wycieraczki Iron Horse przeznaczone są do obiektów o najwyższej intensywności ruchu, dlatego wszystkie wycieraczki tej marki produkowane są w niejednolitym kolorze, z dodatkiem czarnego włókna, dzięki czemu wszelkie zabrudzenia nie są tak szybko widoczne.


Wycieraczki biurowe iron horse


Jednokolorowe wycieraczki Monotone dostępne są w 18 kolorach. Kolory są bardzo intensywne, długo zachowują żywotność, a co producent udziela wieloletniej gwarancji. Wycieraczki Monotone mogą być pralce automatycznej, zachowując dzięki temu stale czysty wygląd.


Wycieraczki biurowe kolorowe


Maty tekstylne Super-Mat dostępne są w 4 kolorach. Połączenie włókien twardych i miękkich zapewnia najwyższą skuteczność, poprzez zbieranie grubych zanieczyszczeń (przez włókna twarde) i wilgoci, piachu, pyłu przez włókna cienkie High-Twist.

Wycieraczki Super-Mat to najlepsze rozwiązanie, jeżeli nie można zastosować pierwszej strefy czyszczącej lub ogranicza nas długość wycieraczki.


Wycieraczki obiektowe


Włókna high-twist

Włókno High-twist Nylon to spiralnie skręcone włókna, które w wycieraczkach spełniają bardzo ważną rolę. Brud, który wnoszony jest na podeszwach zatrzymywany jest na powierzchni wycieraczki. Każdy kolejny przechodzień zebrane zanieczyszczenia wciera w głąb wycieraczki, dzięki czemu warstwa wierzchnia wycieraczka cały czas wygląda czysto i estetycznie.


Wycieraczki włókna high twist

Czyszczenie i konserwacja

Oferowane przez nas maty tekstylne są bardzo łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Można je czyścić na sucho, w takim wypadku wystarczy zwykły odkurzacz lub też można je prać w pralce w temperaturze do 60 st. C.

Oferta

W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz wycieraczek tekstylnych, dzięki czemu każdy z naszych klientów będzie w stanie dobrać wycieraczkę do swoich potrzeb. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości nasi doradcy techniczno-handlowi z chęcią pomogą w najlepszym wyborze.

Istnieje możliwość wykonania wycieraczki na dowolny wskazany przez Państwa wymiar. W przypadku wycieraczek Iron-horse maksymalny wymiar to 200×700 cm, wszystkie pozostałe 150×700 cm.

Na wycieraczki Iron Horse i Monotone producent udziela 2 lata gwarancji na cały produkt oraz 11 lat gwarancji na trwałość koloru.